Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami bo miał przy sobie narkotyki-teraz odpowie przed sądem

Łódzcy policjanci zatrzymali 40-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Przeszukanie jego mieszkania pozwoliło na zabezpieczenie łącznie blisko 130 gramów środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków co w polskim prawie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

15 września 2023 roku przed godziną 20:00 kryminalni z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy przejeżdżając ulicą Kopernika w Łodzi zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który nerwowo rozglądał się wokół siebie. Mundurowi postanowili go wylegitymować. Cyklista nie reagował na wezwania do zatrzymania. Ignorował wszelkie sygnały ze strony stróżów prawa skręcając w pobliskie uliczki. Po krótkim pościgu 40- latek był już w rękach mundurowych.

W rozmowie z funkcjonariuszami nie tłumaczył swojego zachowania. Jak się okazało we wnętrzu saszetki, którą zatrzymany miał przy sobie polescy policjanci znaleźli zawiniątka z białym proszkiem i kryształkami - badanie potwierdziło, że był to mefedron. Kryminalni pojechali z podejrzanym do jego mieszkania, gdzie zabezpieczone zostały kolejne środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 130 gramów narkotyków.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu posiadania znacznych ilości środków odurzających. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Postanowieniem Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie zatrzymany objęty został policyjnym dozorem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony