Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

MAMY DLA CIEBIE MIEJSCE....W SŁUŻBIE KRYMINALNEJ!

Dochodzeniowiec lub śledczy, tak o funkcjonariuszach wydziałów dochodzeniowo-śledczych mawiają inni policjanci. Praca w tej komórce jest bardzo odpowiedzialna. Funkcjonariusz ten musi płynnie poruszać się w meandrach procesowych, wykazywać się biegłą znajomością m.in. kodeksu karnego i kodeksu postępowania karnego. Jeśli jesteś osobą dociekliwą, lubisz zgłębiać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, to służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym jest właśnie dla Ciebie. Podejmiesz wyzwanie?

Zanim stanie się fachowcem musi posiadać szczególne cechy charakteru. Musi być spostrzegawczym i dociekliwym. Musi łączyć fakty z konkretnymi często mało znaczącymi poszlakami. Sprawa często rozpatrywana jest wielowątkowo, więc analityczny umysł jest niezwykle przydatny.

Dochodzeniowcy wyjeżdżają na zdarzenia kryminalne, zajmują się przyjmowaniem zawiadomień o przestępstwie, przesłuchują świadków. Swoją przygodę z tzw. ,,procesem” policjant tej komórki rozpoczyna pod okiem doświadczonego funkcjonariusza, który zawsze służy radą i fachową wiedzą. To nieustanna praca z ludźmi. Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego musi wykazywać się dużą odpornością psychiczną. Funkcjonariusze z tych komórek, zabezpieczają dowody na miejscach najcięższych przestępstw, wykonują czynności tam, gdzie dostęp mają tylko nieliczni. Dochodzeniowiec jest odpowiedzialny za całościowe zabezpieczenie miejsca, wykonanie oględzin pod nadzorem prokuratora, a czasem też biegłego z danej dziedziny oraz przesłuchanie świadków. W dużej mierze to właściwe i skrupulatne zabezpieczenie i zgromadzenie materiału dowodowego przybliżyć może do sukcesu, czyli ustalenia i zatrzymania przestępcy. Dociekając prawdy muszą radzić sobie nie tylko z reakcją ofiary, ale także sprawcy, a rozmowę prowadzić w taki sposób, by uzyskać kompleksowe informacje w związku ze sprawą którą prowadzą.  Podstawowym zadaniem w tym wydziale jest prowadzenie dochodzeń lub śledztw, które mają na celu zgromadzenie materiału dowodowego przed przekazaniem go do prokuratury, a w finale do sądu. Policjant tej komórki musi być skrupulatny i trzymać się wyznaczonych terminów. 

Jeśli jesteś osobą dociekliwą, lubisz zgłębiać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną, to służba w wydziale dochodzeniowo – śledczym jest właśnie dla Ciebie. Podejmij wyzwanie, rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas! Mamy dla Ciebie miejsce w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu.

podkom. Adam Dembiński
 

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Autodeskrypcja.m4a

Pobierz plik Autodeskrypcja.m4a (format mp3 - rozmiar 501.89 KB)

Powrót na górę strony