Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pij alkoholu z niewiadomego źródła

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zlikwidowali zorganizowaną w garażu nielegalną linię technologiczną służącą do oczyszczania spirytusu przemysłowego. Alkohol najprawdopodobniej miał trafić na świąteczne stoły. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2000 litrów alkoholu. Wartość uszczuplenia wpływów do Skarbu Państwa oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych.

20 grudnia 2016 roku policjanci z III komisariatu komendy miejskiej w Łodzi dotarli do jednego z wytypowanych domów, w którym, jak wynikało z wcześniejszych informacji, zorganizowano nielegalną oczyszczalnię spirytusu. W pomieszczeniach gospodarczych były zapalone światła a z wewnątrz dochodziły odgłosy rozmowy. Kiedy podczas krótkiej obserwacji otworzyły się drzwi  funkcjonariusze poczuli wyraźną woń alkoholu wydobywająca się z garażu. Policjanci ujawnili zorganizowaną w środku nielegalną linię służącą do oczyszczania spirytusu. Proces szedł pełną parą. W pomieszczeniu znajdowały się także pojemniki typu mauser o pojemności 1000 litrów, plastikowe butelki oraz kartonowe pudełka i odczynniki chemiczne służące do odkażania spirytusu. Podczas przeszukania garażu i zaparkowanego na posesji fiata ducato zabezpieczono łącznie 2020 litrów alkoholu, który najprawdopodobniej miał trafić na łódzkie targowiska. Wstępnie uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa oszacowano na ponad 103 tysiące złotych. Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 42 i 50 lat. Odpowiedz za naruszenie ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Kto bez wymaganego wpisu do rejestrów, wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

  • zabezpieczony przez policje alkohol
  • zabezpieczone butelki do rozlewu alkoholu
  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony