Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki, a podczas zatrzymania zaatakował policjanta. Teraz najbliższy czas spędzi w więziennej celi

Kryminalni z IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30-latka, który w mieszkaniu posiadał blisko 180 gramów różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i zaatakował policjanta. Teraz odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 września 2023 roku kryminalni z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy uzyskali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Legionów najprawdopodobniej znajdują się narkotyki. Policjanci postanowili to sprawdzić. Po dotarciu pod wytypowany adres drzwi stróżom prawa otworzył 30-latek, który zaprosił mundurowych do wnętrza mieszkania. W lokalu unosiła się charakterystyczna woń narkotyków. W jedynym z pomieszczeń na stole stał słoik z zawartością marihuany. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu podejrzanego. Mężczyzna z każdą chwilą stawał się coraz bardziej agresywny. Nie stosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych. W pewnym momencie próbował chwycić za pałkę teleskopową i przedmiot przypominający broń, które znajdowały się w pomieszczeniu. Ponadto w ferworze agresji zaczął się szarpać, krzyczeć i ugryzł jednego z policjantów, gdy ten się do niego zbliżył. Na nic się zdały jego próby – napastnik natychmiast został obezwładniony.

Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczonych zostało łącznie blisko 180 gramów różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających- co w polskim prawie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Dodatkowo mężczyzna odpowie za naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Polesie podejrzany został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy.
aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony