Informacje

Medale i mistrzowskie tytuły dla naszych reprezentantów podczas turnieju w Kickboxingu

W miniony weekend 22-24 września, odbył się jubileuszowy X Turniej Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Łódzcy policjanci wykazując się świetną formą, zdobyli 6 mistrzowskich tytułów i aż 12 medali. Brawo!!!

Zawody w Żyrardowie skupiły blisko 200 zawodników, przedstawicieli różnych służb mundurowych. Rywalizowali na macie i ringu, w trzech formułach walki ,,stójkowej”, jaką jest Kickboxing w planszy pointfightingu, kicklighcie oraz w ringu w formule K1.Ośmioosobowa Reprezentacja Policji Województwa Łódzkiego zdobyła łącznie 12 medali, w tym aż 6 tytułów Mistrzowskich.

Policyjna  Kadra Sztuk Walki powołana w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi działa w strukturze nieetatowej. Policjanci, którzy znaleźli się w jej składzie to ludzie z pasją, która pomaga im także realizować nałożone na nich zadania. Funkcjonariusze  biorą  udział w wydarzeniach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, jako  grupa realizująca pokazy z zakresu technik i taktyk interwencji policyjnych. Prowadzą zajęcia z wychowania fizycznego dla policjantów, które podnoszą sprawność fizyczną funkcjonariuszy.

To nie pierwszy sukces naszych policjantów w rywalizacjach  na macie i  ringu. Podczas mistrzostw w Żyrardowie laureatami zostali:

podkomisarz Marta Mysur zdobyła Mistrzostwo Polski zajmując I miejsce  w walkach kategorii – 65 kilogramów w formule pointfighting, do niej także należy I miejsce w walkach w formule  kicklight, oraz II miejsce w formule K1.

Aspirant sztabowa Joanna Pietras- Mięsak zajęła: I miejsce w walkach kategorii + 70 kilogramów w formule pointfighting – Mistrzostwo Polski, I miejsce w walkach w formule kicklight – Mistrzostwo Polski oraz II miejsce w formule K1-Vicemistrzostwo Polski.

Sierżant sztabowy Michał Dałek zdobył brązowy medal zajmując III miejsce w walkach w kategorii  + 94 kilogramów w formule pointfighting. Starsza sierżant Natalia Kasprzycka zdobyła dwa złote medale w kategorii -70 kilogramów w formule pointfighting oraz kicklight oraz III miejsce w formule K1. W kategorii walk 89 kilogramów  w formule pointfighting  mistrzostwo należy do starszego posterunkowego Mateusza Krakowiaka. Brązowy medal, tym samym III miejsce w walkach kategorii+94 kg w formule kicklight należy do starszego posterunkowego Jarosława Książczaka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych!

Dagmara Mościńska

• Reprezentacja Kadry Sztuk Walki Policji województwa łódzkiego na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.
  • łódzcy policjanci podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.