Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany spowodował kolizję, chciał wręczyć policjantom łapówkę i miał przy sobie narkotyki

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję, jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Na dodatek okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

11 października 2023 roku w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na jedną z ulic Kutna, gdzie według zgłoszenia kierujący samochodem marki Opel spowodował zdarzenie drogowe.
Jak ustalili mundurowi, kierujący oplem uderzył w prawidłowo zaparkowany przy ulicy inny pojazd. Policjanci w trakcie czynności wyczuli od sprawcy kolizji silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 50-latek w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Gdy dowiedział się, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości popełnił przestępstwo, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze za odstąpienie od dalszych czynności. Policjanci poinformowali go, że proponowanie pieniędzy funkcjonariuszowi publicznemu jest przestępstwem. Mężczyzna jednak cały czas próbował przekonać mundurowych, aby odstąpili od ukarania go, próbując wręczyć im łapówkę. Swoją wolność wycenił na 2000 złotych. Na domiar złego okazało się, że mieszkaniec Kutna posiadał w kieszeni bluzy niewielką ilość amfetaminy.
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał w sprawie zarzuty:  jazdy w stanie nietrzeźwości,  próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej oraz posiadania substancji psychotropowych. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. O jego losie teraz zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Daria Olczyk

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę korytarzem komendy.
Powrót na górę strony