Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja rozpoczyna kampanię „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

19 października 2023 roku Policja rozpoczyna kampanię pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” z założeniem zwiększenia świadomości kierowców na temat wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania te będą trwały do 15 grudnia 2023 roku.

W ramach kampanii w dniach 21,28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów, kierowcy będą mieli okazję do bezpłatnej kontroli stanu i ustawienia świateł w swoich samochodach. Istotne jest aby pamiętać o regularnym sprawdzaniu wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp, oraz o odpowiednim ustawieniu świateł.

W przypadku stwierdzenia wadliwego oświetlenia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz przy ograniczonej widoczności, rośnie ryzyko wypadku drogowego.

Sprawne i właściwie wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

Poniżej znajduje się lista stacji diagnostycznych uczestniczących w kampanii. Wykaz ten można znaleźć na stronach jednostek Policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Dbałość o właściwe oświetlenie pojazdu to nie tylko obowiązek, ale także wyraz troski o życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu.

Asp. Aneta Błędniak-Kałka

Wydział Rychu Drogowego

Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

  • plakat kampanii ,,Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo".

Film Twoje_Swiatla-Nasze_Bezpieczenstwo.mp4

Pobierz plik Twoje_Swiatla-Nasze_Bezpieczenstwo.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.28 MB)

Pliki do pobrania

  • 1.25 MB
Powrót na górę strony