Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej

Łódzcy policjanci zatrzymali po pościgu sprawcę kradzieży, który z łupem uciekał przed pracownikami sklepu. Gdy już był przekonany, że mu się udało, dobiegła do niego policjantka ze śródmiejskiego komisariatu i funkcjonariusz na co dzień pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Oboje w czasie wolnym od służby byli świadkami zdarzenia i natychmiast zareagowali. Dzięki ich profesjonalnej postawie 24-latek nie uniknie odpowiedzialności.

17 października 2023 roku przed godziną 17.00 funkcjonariusze z V Komisariatu Policji z polecenia dyżurnego miasta pojechali na ulicę Grudzińskiego gdzie miał znajdować się ujęty przez świadków sprawca kradzieży. Na miejscu okazało się, że osobami, które uniemożliwiły ucieczkę podejrzanemu są policjanci, którzy będąc prywatnie w rejonie sklepu, widzieli jak 24-latek z torbą w ręku, ucieka przed goniącymi go pracownikami placówki. Funkcjonariusze bez chwili wahania pobiegli za mężczyzną.

Podejrzany kluczył pomiędzy blokami licząc, że uda mu się zgubić pościg. Jednak goniący go policjanci nie odpuszczali. Po kilkuset metrach zatrzymali niepogodzonego z losem podejrzanego, który szarpiąc się i wyrywając cały czas próbował się wyswobodzić. Na niewiele to się zdało, wkrótce został przekazany wezwanej na miejsce załodze.

Jak ustalono  24-latek ze sklepu mieszczącego się przy ulicy Sikorskiego ukradł kilkadziesiąt opakowań czekoladek o wartości blisko 700 złotych. Odpowiedzialny jest również za kradzież kilkunastu opakowań kaw, które bez płacenia wyniósł z tego samego sklepu kilka dni wcześniej, 10  października tego roku. Wówczas straty wyceniono na ponad 450 złotych. W przeszłości 24-latek był już wielokrotnie notowany, tym razem usłyszał zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

Powrót na górę strony