Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stanowisko w sprawie publikacji gazety „Rzeczpospolita” z 20 października 2023 roku

W związku z dzisiejszą publikacja na łamach gazety Rzeczpospolita artykułu „Czy ktoś krył kierowcę” stanowczo podkreślamy, że po wypadku do którego doszło 16 września 2023 roku na autostradzie A1 została sporządzona tylko jedna notatka urzędowa mówiąca o przebiegu zdarzenia. Jest to dokument napisany przez policjanta będącego na miejscu wypadku, a jej treść jest zgodna z ustaleniami policjantów i prokuratora, którzy prowadzili tam czynności procesowe.

Zawiera ona opis przebiegu zdarzenia wskazując na bezpośredni udział i związek bmw z wypadkiem. Autorem tego dokumentu nie jest „wysoki oficer policji” jak twierdzi redaktor „Rzeczpospolitej”, a funkcjonariusz ruchu drogowego. Kategorycznie zaprzeczamy również, aby została sporządzona druga notatka urzędowa mówiąca o przebiegu przedmiotowego wypadku.
Ponownie podkreślamy, że na miejscu zdarzenia był obecny prokurator i to on nadzorował pracę funkcjonariuszy. To prokurator decydował o przebiegu czynności – w tym również o kwestiach ewentualnego  zatrzymania uczestników wypadku.

 

Powrót na górę strony