Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcze trio w rękach łódzkich policjantów

Łódzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o popełnienie szeregu kradzieży i rozbojów, do których doszło w ostatnich dniach na terenie miasta. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 23, 24 i 28 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy pracowali nad kradzieżami i rozbojami do których doszło na Polesiu 14 i 22 października 2023 roku. Wówczas zaatakowane zostały farmaceutki w aptekach oraz sprzedawcy ze stacji paliw. Napastnicy użyli gazu łzawiącego, a następnie siłą przewrócili pokrzywdzonych po czym zabrali leki i artykuły spożywcze.

Łódzcy policjanci rozpoczęli intensywne działania mające na celu ustalenie sprawców tych przestępstw. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa bardzo szybko wytypowali sprawców.

Pierwszy z nich 25 października 2023 roku został zatrzymany przez poleskich policjantów. Już następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadli też jego kompani. Podczas przeszukań ich miejsc przebywania stróże prawa znaleźli  ubrania w których dokonywali przestępstw. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie podejrzani zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Sprawa ma charakter rozwojowy dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony