Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozbój z użyciem noża, w rękach łódzkich policjantów

Kryminalni z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 21-latka oraz jego 17-letniego kompana - podejrzanych o rozbój. Sprawca grożąc nożem, zażądał od pokrzywdzonego wydania konsoli, którą początkowo twierdził, że chce kupić. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju. Starszy z nich na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty został aresztowany na najbliższe dwa miesiące a jego kompan odpowie za udział w przestępczym procederze.

5 listopada 2023 roku policjanci z bałuckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przy ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi. Tego dnia z pokrzywdzonym skontaktował się 21-latek w związku z zamieszczonym ogłoszeniem o sprzedaży konsoli do gry. Mężczyźni umówili się na spotkanie. We skazane miejsce „kupujący” przyszedł ze swoim 17-letnim kolegą. Pod pretekstem sprawdzenia sprzętu zaproponowali 18-latkowi, aby poszedł z nimi do jednego z pobliskich mieszkań. Kiedy ten stawiał opór starszy z nich wyciągnął…. nóż, który wcześniej dostał od swojego kompana. Przestraszony pokrzywdzony oddał konsolę napastnikowi, który wraz ze swoim kolegą zostawili go i odeszli ze skradzionym łupem.

Policjanci pracując nad ustaleniem personaliów napastnika i jego współtowarzysza skrupulatnie przejrzeli zapisy monitoringów zarówno tych z pobliskiej posesji jak i znajdujących się w jej pobliżu. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa na efekty tych działań nie trzeba było długo czekać. Już 7 listopada 2023 roku policjanci patrolując ulicę Limanowskiego zauważyli na przystanku tramwajowym starszego z napastników. Mężczyzna nie krył zdziwienia, gdy zobaczył stojących przed nim kryminalnych. Dodatkowo podczas przeszukania odzieży 21-latka policjanci znaleźli zawiniątka z amfetaminą i marihuaną.
Tego samego dnia mundurowi pojechali do wytypowanego mieszkania na Bałutach w którym miał przebywać drugi ze sprawców. Podczas przeszukania mieszkania znalezione zostały ubrania w które 17-latek był ubrany podczas rozboju. Widząc, że prawda wyszła na jaw podejrzany przyznał się do udziału w przestępczym procederze.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju. Starszy z nich dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty 21-latek został aresztowany na najbliższe dwa miesiące. Jego kompan objęty został policyjnym dozorem. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w polskim prawie zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony