Informacje

Sieradzcy policjanci zwyciężyli w turnieju piłki nożnej podczas pikniku służb mundurowych "Niepodległość"

Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wzięła udział w Pikniku Klas i Służb Mundurowych – „Niepodległość” organizowanym przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia. Drużyna sieradzkich policjantów nie miała sobie równych w rozgrywkach w piłce nożnej i zajęła 1 miejsce na podium. Spotkanie z młodzieżą klas mundurowych to również doskonała okazja do promowania służby w naszej formacji.

W miniony piątek, 10 listopada 2023 roku na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia odbył się Piknik Klas i Służb Mundurowych – „Niepodległość”. Uczestnikami  turnieju byli przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie klas o profilu mundurowym. Rywalizowali między sobą w kilku dyscyplinach, a mianowicie: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, biegu na 5 kilometrów, wyciskaniu ciężarów, strzelaniu oraz przepychaniu opony. się Reprezentacja sieradzkich policjantów wzięła udział w rozgrywkach w piłce nożnej. W rozegranych kilku meczach „niebiescy” nie mieli sobie równych. Pokonali rywali i zajęli I miejsce na podium. Z rąk Dowódcy 15 SBWD pułkownika Wojciecha Daniłowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu inspektora Piotra Bielewskiego zwycięscy otrzymali puchar i dyplom oraz okolicznościowe medale. Naszej drużynie serdecznie gratulujemy wygranej! 

Spotkanie z klasami mundurowymi to również doskonała okazja, aby przybliżyć pracę w niebieskim mundurze. Stoisko promocyjne licznie odwiedzali uczniowie. Policjantki, odpowiadały na pytania zainteresowanych pracą w naszej formacji. Wielu z nich dowiedziało się jak wstąpić w szeregi policji. Funkcjonariuszki udzielały informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby zostań policjantem. Rozdawane były ulotki i materiały promujące. Mamy nadzieję, że wielu z nich w przyszłości zdecyduje o wyborze tego ciekawego, aczkolwiek niełatwego zawodu. Odwiedzającym nasze stoisko przybliżono również narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka

Powrót na górę strony