Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doborowe spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie

Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Rafał Mrozowski wraz z policjantem reprezentującym Komedę Powiatową Policji w Łasku przeprowadzili prelekcję dla uczniów Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie dotyczącą doboru do służby w Policji.

W ramach długoletniej współpracy Komendy Powiatowej Policji w Łasku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z Zespołem Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, 13 listopada 2023 roku, Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Rafał Mrozowski wraz z policjantem reprezentującym łaską jednostkę, zapoznał uczniów klas mundurowych z ofertą służby w Policji. Młodzież dowiedziała się jak „krok po kroku” wygląda proces rekrutacji. Mundurowi przedstawili warunki zatrudnienia oraz opowiedzieli o wyzwaniach, z którymi na co dzień, funkcjonariusze w „niebieskich mundurach” zmagają się w poszczególnych wydziałach. Na zakończenie spotkania, Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przekazał słuchaczom, gdzie oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby rozpocząć proces rekrutacji. Opowiedział także o możliwości kontunuowania nauki nowo przyjętych policjantów na Akademii Policji w Szczytnie. 

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Policji zgłoś się do Komendy Powiatowej Policji w Łasku lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dokumenty przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Więcej informacji o rekrutacji, znajduje się na stronie Wydziału Doboru KWP w Łodzi. 

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

  • Naczelnik Wydziału Doboru opowiada uczniom klas policyjnych o zawodzie Policjanta.
  • Naczelnik Wydziału Doboru stoi na środku klasy i opowiada uczniom o pracy policjanta.
  • Policjanci rozmawiają z uczniami o pracy w Policji. Uczniowie klas mundurowych siedzą w ławkach szkolnych. Przed nimi stoją policjnaci. Na ekranie projektora wyświetla się prezentacja multimedialna.
Powrót na górę strony