Informacje

Kobieta odpowie za uszkodzenie sześciu samochodów

Kryminalni z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ustalili personalia i zatrzymali kobietę odpowiedzialną za uszkodzenie kilku pojazdów stojących na przyblokowych parkingach na łódzkiej Retkini. Łącznie straty oszacowane zostały na 20 tysięcy złotych. 56-latka usłyszała już zarzuty, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu wpłynęło do łódzkich policjantów 1 października 2023 roku. W tym dniu około godziny 10.00 zgłaszający zauważył na drzwiach swojego samochodu zarysowania, których pojazd poprzedniego dnia nie posiadał. Podobne uszkodzenia dostrzegł jeszcze na kilku innych samochodach, zaparkowanych również przy ulicy Wileńskiej. W sumie sprawca porysował powłoki lakiernicze w sześciu autach, powodując starty od tysiąca do 8 tysięcy złotych.

Policjanci z retkińskiego komisariatu pracując nad ustaleniem personaliów osoby odpowiedzialnej za te czyny, dokładnie sprawdzili rejon, gdzie doszło do zdarzenia. Zabezpieczyli i skrupulatnie przejrzeli zapisy monitoringu z pobliskich kamer, dzięki czemu poznali wizerunek wandala. Wkrótce też ustalili personalia sprawcy, którym okazała się nienotowana do tej pory 56-latka. 13 listopada 2023 roku została zatrzymana.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu uszkodzenia mienia, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

Powrót na górę strony