Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 31-latka, który posiadał różnego rodzaju narkotyki. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających - to przestępstwo w polskim prawie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

10 listopada 2023 roku funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Widzew najprawdopodobniej znajdują się narkotyki, natomiast 31-letni lokator może prowadzić działalność związaną z ich rozpowszechnianiem. Policjanci postanowili to sprawdzić. Po dotarciu pod wytypowany adres stróże prawa zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z windy. Jeden z nich na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Kryminalni postanowili ich wylegitymować i sprawdzić, czy mogą mieć związek z nielegalnym procederem.

Podczas przeszukania starszego z mężczyzn mundurowi znaleźli w jego saszetce woreczki z których wydobywała się charakterystyczna woń narkotyków. Kryminalni dodatkowo szczegółowo sprawdzili pojazd, który użytkował łodzianin. Tam z kolei policjanci znaleźli kryształki mefedronu oraz susz marihuany. Łącznie zabezpieczony został blisko kilogram różnego rodzaju narkotyków.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone były przez śledczych z VI Komisariatu Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Widzew, której decyzją 31-letni mężczyzna objęty został dozorem policyjnym.

aspirant Kamila Sowińska

  • Zabezpieczone narkotyki przy zatrzymanym mężczyźnie.
Powrót na górę strony