Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej recydywista w rękach policji

Policjanci z I Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali notowanego wcześniej 39-letniego mężczyznę, który najpierw ukradł saszetkę z kartami płatniczymi, a później płacił nimi w pobliskim sklepie. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna działał w warunkach tak zwanej recydywy, więc może mu grozić wyższy wymiar kary.

13 listopada 2023 roku, około godziny 19:00, przy ulicy Rzgowskiej w okolicy Placu Niepodległości, mundurowi z I Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który płacił w sklepach skradzionymi wcześniej kartami debetowymi.

Do przestępstwa doszło tego samego dnia około godziny 17:00 w jednym ze sklepów przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Poruszający się o kulach mężczyzna, niezauważony przez ekspedientkę dostał się na zaplecze, gdzie z szatni ukradł saszetkę z dokumentami, kluczami, kartami płatniczymi oraz telefonem i słuchawkami, których wartości właścicielka oszacowała na prawie 1900 złotych.

Kobieta zauważyła stratę dopiero gdy na jej drugi telefon zaczęły przychodzić powiadomienia z banku o dokonanych rzekomo przez nią płatnościach w pobliskim sklepie spożywczym i drogerii. Pokrzywdzona 28-latka sprawdziła sklepowy monitoring i najpierw sama podjęła poszukiwania swojej własności, ale gdy w pewnym momencie w pobliżu Placu Niepodległości rozpoznała mężczyznę, który ją okradł zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce zatrzymali 39-latka, który był im już znany z tego przestępczego procederu. Mężczyzna początkowo twierdził, że to nie on jest sprawcą, ale po chwili jednak przyznał się do wszystkiego. W jego plecaku stróże prawa znaleźli prawie 9 gramów marihuany.

Amator cudzej własności usłyszał już zarzuty kradzieży, posługiwania się przywłaszczoną kartą płatniczą oraz posiadania narkotyków, a o jego dalszym losie i dokładnym wymiarze kary zadecyduje sąd. Postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Jak się okazało mężczyzna odpowiedzialny jest również za inne czyny, a postępowanie w tych sprawach prowadzą policjanci z VIII Komisariat Policji łódzkiej komendy.

sierż szt Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony