Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali w weekend trzech pijanych kierowców

Podczas minionego weekendu łascy policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców. Dwóch amatorów jazdy „na podwójnym gazie” zostało zatrzymanych w sobotę, jeden w niedzielę. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy pijany kierujący został zatrzymany w sobotę, około godziny 12:30. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Łasku na ulicy Jana Pawła II, ma poruszać się kierujący oplem, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Informacja ta została potwierdzona. Funkcjonariusze skierowani na interwencję, zauważyli mężczyznę wysiadającego z opisywanego w zgłoszeniu pojazdu, który chwilę wcześniej zaparkował pod blokiem mieszkalnym. Jak się okazało 61-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Kolejnego kierowcę na „podwójnym gazie” policjanci zatrzymali również w sobotę, tuż przed godziną 17:00. Dyżurny jednostki został poinformowany, że drogą wojewódzką z Pabianic w kierunku Łasku, jedzie kierujący oplem, który co chwilę zahacza o pobocze. Policjanci zatrzymali opisywany pojazd na ulicy Warszawskiej w Łasku. Okazało się, że 64-letni mieszkaniec gminy Rząśnia miał w organizmie ponad promil alkoholu. 

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę, około godziny 20:00 w miejscowości Nowe Kozuby. Policjanci z komisariatu w Widawie udali się na interwencję, gdzie według zgłoszenia kierujący samochodem marki Toyota zatrzymał swój pojazd na środku drogi i śpi za jego kierownicą. Obecni na miejscu świadkowie wyczuli od mężczyzny alkohol i zabrali kierującemu kluczyki. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi, okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu łaskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 

Wszystkim kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy. Opel 64-letniego mieszańca gminy Rząśnia oraz toyota 30-latka zostały odholowane na parking strzeżony na ich koszt. Teraz wszyscy trzej za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

Przypominamy, że za kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Dodatkowo każdy taki kierowca musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Policjanci apelują: Piłeś – Nie jedź!

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

Powrót na górę strony