Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odurzona za kierownicą

Policjanci z Poddębic po pościgu zatrzymali 29-letnią kobietę, która kierowała mercedesem znajdując się pod wpływem środków odurzających a ponadto w samochodzie przewoziła narkotyki. Teraz grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

24 grudnia 2016 roku o godzinie 15.20 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że trasą z Łodzi w kierunku Poddębic porusza się kierujący mercedesem, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który na ul. Łódzkiej w Poddębicach zauważył opisywany pojazd poruszający się po całej szerokości jezdni. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego musieli zjeżdżać na bok drogi aby uniknąć zderzenia.  Policjanci obserwując negatywne zachowanie kierowcy użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, na które kierujący nie zwracał żadnej uwagi i kontynuował dalej jazdę. W związku z tym policjanci podjęli pościg za kierującym, który po kilkunastu metrach zjechał na pobocze i przodem pojazdu uderzył w drzewo. Policjanci natychmiast podbiegli do samochodu, w którym za kierownicą siedziała młoda kobieta. Okazało się, że uciekinierką jest 29-letnia mieszkanka gminy Ozorków, która na stałe przebywa u swoich rodziców w powiecie poddębickim. Kiedy kobieta wyszła z pojazdu policjanci zauważyli, że porusza się chwiejnym krokiem a jej wypowiedzi były niespójne i nielogiczne. W związku z tym poddano ją badaniu, które wykazało że jest trzeźwa. Zachowanie 29-latki wskazywało jednak na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających dlatego została przewieziona do szpitala w Poddębicach, gdzie pobrano od niej krew do badań. Ponadto policjanci w trakcie przeszukania samochodu, którym kierowała 29-latka, w portfelu leżącym przed fotelem kierowcy ujawnili torebkę z suszem konopi indyjskich.  Z dodatkowych ustaleń wynika, że wcześniej kobieta w trakcie jazdy, w miejscowości Panaszew, doprowadziła jeszcze do kolizji drogowej uszkadzając lusterka w lanosie, którym kierował mieszkaniec Aleksandrowa. Z relacji kierującego lanosem wynikało, że 29-latka jadąc w kierunku Poddębic w pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia się lusterkami po czym nie zatrzymując się uciekła w nieznanym kierunku. Teraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają i apelują!

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek! Kierując po alkoholu pojazdem mechanicznym lub znajdujący się pod wpływem narkotyków naraża nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego!!!Pamiętajmy, że w przypadku ujawnienia kierującego, który w sposób drastyczny łamie przepisy ruchu drogowego bądź może znajdować się w stanie nietrzeźwości, należy powiadomić o tym fakcie policję.

Kierującym pojazdami przypominamy, że niesprzyjająca aura jest główną przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkoholi środki odurzające  to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

Powrót na górę strony