Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na sklepy, teraz najbliższy czas spędzi w więziennej celi

Łódzcy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o trzy napady na sklepy z przedmiotem przypominającym broń. Podczas jednego z rabunków udział brała jego 21- letnia znajoma. W związku z prowadzoną sprawą zatrzymany został również 28- latek, który brał udział w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza. Przestępcze trio nie uniknie odpowiedzialności. Wszyscy zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

19 grudnia 2023 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi po północy zatrzymali na ulicy Struga 29-latka podejrzanego o trzy rozboje z użyciem przedmiotu przypominającego broń oraz 21-latkę, która brała udział w jednym z napadów. Zatrzymanie było konsekwencją prowadzonych z dużym zaangażowaniem działań skupiających się na ustaleniu tożsamości sprawców tych przestępstw.

Seria napadów rozpoczęła się 17 grudnia 2023 roku przy ulicy Wschodniej w Ksawerowie. Wówczas mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń w ręce po wejściu do sklepu udał się bezpośrednio do sprzedawcy żądając pieniędzy. Po zabraniu łupu oddalił się z miejsca zdarzenia. Tego samego dnia mężczyzna napadł na sklep przy ulicy Uprawnej w Łodzi. Sposób działania sprawcy był dokładnie taki sam. Jego łupem również padły pieniądze.

Policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą już po pierwszych sygnałach od osób pokrzywdzonych. Prowadzone z dużą determinacją czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na wytypowanie pojazdu, którym się poruszał. Gdy mundurowi zlokalizowali samochód marki Honda natychmiast do niego podeszli. Kierowca widząc stróżów prawa próbował przejechać funkcjonariusza. Jego zamiary szybko zostały udaremnione poprzez zablokowanie pojazdu. Mężczyzna wysiadł z auta i uciekł z miejsca. Pozostali pasażerowie nie potrafili wytłumaczy policjantom jego zachowania.

Przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ustalone zostało miejsce przebywania uciekiniera. Mężczyzna nie krył zdziwienia, gdy po otworzeniu drzwi zobaczył mundurowych. W rozmowie z policjantami oświadczył, że jest właścicielem hondy, którą w ostatnim czasie użytkował jego znajomy. Podczas przeszukania lokalu zabezpieczone zostały różnego rodzaju narkotyki. Za udział w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

18 grudnia 2023 roku łódzcy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o rozboju tym razem przy ulicy Północnej w Łodzi. Jako pierwsza do sklepu weszła kobieta, która dokładnie rozglądała się po jego wnętrzu, a następnie wbiegł napastnik z przedmiotem przypominającym broń. Przestraszony pracownik zaskoczony sytuacją postępował zgodnie z poleceniami wydawanymi przez mężczyznę. Po zabraniu pieniędzy oboje oddalili się z miejsca zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy wskazywał, że przestępstw tych dokonywał ten sam mężczyzna.

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kryminalni z łódzkiej komendy wraz z bałuckimi policjantami po kilku godzinach zatrzymali 29- latka i jego 21-letnią znajomą przy ulicy Struga w Łodzi.
Łączna wartość skradzionego mienia przez mężczyznę wynosiła blisko 5000 złotych.

29-latek usłyszał zarzuty dotyczące trzech rozbojów z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Przestępstwo to w polskim prawie zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna działał w warunkach tak zwanej recydywy, więc może mu grozić wyższy wymiar kary. Kobiecie za udział w jednym z napadów grozi tożsama kara pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

aspirant Kamila Sowińska

 

 

 

  • Sprawca napadów na sklepy prowadzony przez policjanta.
  • 21-latka, która brała udział w napadzie na sklep prowadzona przez policjantów.
  • Zatrzymany za wprowadzanie do obrotu narkotyków prowadzony przez łódzkich policjantów.
Powrót na górę strony