Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także po służbie

Policjant z III Komisariatu Policji w Łodzi robiąc zakupy w czasie wolnym od służby rozpoznał sprawcę rozboju. 50-latek był zupełnie zaskoczony zatrzymaniem. Po przedstawionych zarzutach przyznał się do popełnionych przestępstw. Mężczyźnie grozi teraz kara do 20 lat pozbawienia wolności.

22 grudnia 2023 roku, funkcjonariusz z Nieetatowego Zespołu Wywiadowczego III Komisariatu Policji w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy na bałuckim targowisku zwrócił uwagę na mężczyznę w charakterystycznym ubiorze.

Policjant od razu poszedł za mężczyzną, który przechodził między alejkami. Szybko rozpoznał w nim sprawcę napadu na sklep, który miał miejsce dzień wcześniej. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna podczas rabunku groził ekspedientce nożem funkcjonariusz nie tracąc podejrzewanego z oczu wezwał do pomocy patrol policji. Po chwili 50- latek był już w rękach stróżów prawa. Zatrzymany nie krył zdziwienia i zdenerwowania zaistniałą sytuacją.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz pozbawienie wolności pokrzywdzonej za co grozi mu teraz kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Śródmieście. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony