Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieruszowscy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma narkotyków

Wieruszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczna ilość środków odurzających. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafi prawie 1,5 kilograma narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków zabronionych grozi im kara do 10 lat więzienia.

W niedzielę 31grudnia 2023 roku kryminalni z wieruszowskiej komendy prowadząc czynności  związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-latka. Stróże prawa od pewnego czasu podejrzewali, że młody mieszkaniec powiatu wieruszowskiego może mieć związek z narkotykowym procederem. 31-latek nie krył zdziwienia na widok policjantów, którzy złożyli mężczyźnie służbową wizytę i potwierdzili swoje przypuszczenia. Mężczyzna wydał dobrowolnie funkcjonariuszom woreczek foliowy z zawartością skrystalizowanej substancji koloru białego, który miał schowany w skarpecie. Kryminalni przystąpili do przeszukania. Do działań użyto psa służbowego, który w pomieszczeniu gospodarczym wskazał plastikowe pudełko wewnątrz, którego policjanci ujawnili skrystalizowaną substancję oraz wagę elektroniczną. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych kryminalni zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością różnokolorowych kryształków. Badanie narkotykowym testerem wykazało, że jest to metamfetamina. 31-latek został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Policjanci  prowadząc czynności w tej sprawie dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy. W wyniku intensywnych działań funkcjonariuszy 2 stycznia 2024 roku zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Policjanci w toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili woreczki strunowe z białymi kryształami oraz suszem roślinnym. I tym razem policyjny czworonóg miał swój udział w ujawnianiu zakazanych środków. Zabezpieczone substancje i susz trafiły do badań, natomiast mężczyzna do policyjnego aresztu. Wstępna ich analiza wykazała, że to amfetamina i marihuana. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to prawie 1,5 kilograma. Dzięki zaangażowaniu wieruszowskich stróżów prawa zabezpieczone środki odurzające nie trafią na teren naszego powiatu, ale i także do ościennych miejscowości. Zebrany przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym mieszkańcom powiatu wieruszowskiego zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Mężczyźni odpowiedzą teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant. Piotr Siemicki

  • zabezpieczone substancję leżące na stole.
  • Policjant w trakcie czynności z zatrzymanym mężczyzną.
  • zabezpieczone narkotyki i waga elektroniczna.
Powrót na górę strony