Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch recydywistów odpowiedzialnych za rozbój

Funkcjonariusze z V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi jeszcze tego samego dnia, ustalili personalia i zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Podejrzani pod osłoną nocy pobili i okradli mężczyznę, na którego trafili na stacji benzynowej. Zarówno 24-latek jak i jego 23-letni kompan mają bogatą przeszłość kryminalną, ostatnie przestępstwo popełnili w warunkach tak zwanej recydywy. Usłyszeli po kilka zarzutów, w tym rozboju i kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty zostali tymczasowo aresztowani.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 28 na 29 grudnia 2023 roku. Pokrzywdzony spotkał na stacji benzynowej mieszczącej się przy ulicy Zgierskiej dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy gdy już wyszli z budynku, chcieli aby oddał im zakupiony przed chwilą alkohol. Gdy 40-latek zignorował ich prośbę, zaczęli iść za nim i po wcześniejszych zaczepkach słownych przeszli do rękoczynów. Zaatakowali mężczyznę pomiędzy ulicami Brzoskwiniową i Trawiastą, gdzie najpierw kopali go po nogach a po przewróceniu na ziemię, kopali i skakali po jego głowie. Grozili pokrzywdzonemu  pozbawieniem życia przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną. Doprowadzonego do bezbronności okradli, zabierając  między innymi telefon komórkowy, portfel oraz butelkę wódki.

Pobitego mężczyznę zauważyli funkcjonariusze z V Komisariatu patrolujący teren Bałut. Słysząc co go spotkało, najpierw wspólnie z nim szukali sprawców dokładnie sprawdzając teren przyległy do miejsca zdarzenia, jednak po chwili ze względu na pogarszające się  samopoczucie, wezwali pogotowie ratunkowe, którego załoga zadecydowała o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Policjanci pracujący nad ustaleniem personaliów osób odpowiedzialnych za ten czyn, zabezpieczyli szereg śladów w tym zapisy kamer monitoringu.

Zaangażowanie i dobre rozpoznanie stróżów prawa doprowadziło w krótkim czasie do wytypowania i zatrzymania dwóch sprawców. Kompletnie zaskoczeni wpadli w południe 29 grudnia 2023 roku, w mieszkaniu oddalonym kilka przecznic od miejsca zdarzenia. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń odzyskali część skradzionych przedmiotów. 23 i 24-latek mają bogatą kartotekę, ostatniego czynu dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa. Usłyszeli już po kilka zarzutów, w tym rozboju, kradzieży z włamaniem i kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Zgodnie z decyzją Sadu Rejonowego Łódź Śródmieście najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

Powrót na górę strony