Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny złodziej trafił za kratki

Trzy miesiące spędzi za kratkami 23-letni sieradzanin, który ukradł artykuły kosmetyczne w jednym z marketów i zaatakował interweniującego ochraniarza. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 stycznia 2024 roku około godziny 18.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z sieradzkich marketów ujęty został złodziej, który zaatakował interweniującego pracownika ochrony. Wcześniej ochroniarz zaobserwował jak mężczyzna podszedł do regału z artykułami kosmetycznymi, z którego wziął towar i schował go w odzieży. Następnie szybko przekroczył linie kas, nie płacąc. Ochroniarz natychmiast pobiegł za nim. Przy wyjściu ze sklepu został jednak uderzony przez uciekającego złodzieja. Z pomocą klientów sklepu ujęto sprawcę. O całej sytuacji powiadomiono policję. Na miejsce przyjechali mundurowi, którzy dobrze znali tego mężczyznę z wcześniejszych konfliktów z prawem. Był to 23-letni mieszkaniec Sieradza. Od mężczyzny czuć było alkohol. Złodziej miał przy sobie artykuły kosmetyczne wartości prawie 1200 złotych. Odzyskany towar powrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że to nie jedyne przewinienie na koncie 23-latka. Policjanci już wcześniej podejrzewali, że może on mieć związek z innymi kradzieżami na terenie Sieradza. Analiza zebranego materiału dowodowego i zebrane informacje potwierdziły, że w październiku 2023 roku ukradł on skaner nadzorowania dostaw na szkodę firmy kurierskiej wartości 5000 złotych Natomiast w październiku i listopadzie na terenie sieradzkich sklepów ukradł odzież i markowe perfumy o łącznej wartości ponad 2700 złotych. 23-latek usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty. Podejrzany odpowie za kradzież rozbójniczą oraz trzy kradzieże mienia. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd zastosował wobec 23 –latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka

 

  • W pomieszczeniu służbowym policjant przesłuchuje zatrzymanego, który ma  założone na rękach kajdanki.
  • Przed budynkiem komendy policjant trzyma za przedramie zatrzymanego, który wsiada do nieoznakowanego pojazdu służbowego.
Powrót na górę strony