Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli sprzedawać nielegalny tytoń i alkohol

Łódzcy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców zatrzymali dwie osoby, które posiadały tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku to ponad 90 tysięcy złotych .


W mieszkaniu zatrzymanej kobiety funkcjonariusze znaleźli dodatkowo narkotyki. 29 grudnia 2016r. około godziny  11.30 policjanci łódzkiej komendy wojewódzkiej weszli na teren jednej  
z działek letniskowych w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas przeszukania zabezpieczyli 115kg nielegalnego tytoniu oraz 30 plastikowych butelek, zawierających najprawdopodobniej  alkohol. W związku ze znaleziskiem funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby – 37-letnią kobietę i 41-letniego mężczyznę. Jak ustalili kryminalni zatrzymani związani są ze środowiskiem kibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich. W rozmowie z policjantami przyznali, że kupili tytoń i alkohol aby później je sprzedać.  Funkcjonariusze idąc za ciosem przeszukali samochód łodzianki, gdzie znaleźli kolejne 3 butelki najprawdopodobniej z alkoholem oraz niebieską lampę błyskową. Gdy policjanci sprawdzali mieszkanie zatrzymanych znaleźli jeszcze ponad 16 gram proszku i 16 różnokolorowych tabletek. Przeprowadzone na miejscu testy wykazały, że mogą to być narkotyki. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego zabezpieczonych wyrobów to ponad 90 tysięcy złotych. Zatrzymani noc spędzili w celach zgierskiego aresztu. Mogą usłyszeć zarzut posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.  W sprawie zabezpieczonych z mieszkaniu substancji zostaną przeprowadzone specjalistyczne badania.

  • zabezpieczone towary akcyzowe
  • zabezpieczone przez policjantów towary akcyzowe
Powrót na górę strony