Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów w ramach projektu Safe Stadium

17 stycznia 2024 roku, odbyło się szkolenie w ramach projektu Safe Stadium, którego celem jest podniesienie skuteczności ochrony miejsc publicznych, na których odbywają się imprezy masowe. Uczestnikami szkolenia byli policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej policji w Łodzi.

17 stycznia 2024 roku funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w ramach współfinansowanego z Programu Komisji Europejskiej Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Programu Komisji Europejskiej – ISFP projektu „SAFE STADIUM”. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu skuteczności ochrony miejsc publicznych dedykowanych imprezom masowym przed zagrożeniami CBRN-E. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Łódzki, zaś partnerami w ramach konsorcjum są m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Komenda Stołeczna Policji, Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi oraz przedstawiciele innych podmiotów zagranicznych – łącznie 14 partnerów.

Gospodarzem spotkania była Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi, natomiast merytoryczna część warsztatów prowadzona była przez przedstawicieli ISEMI - Międzynarodowy Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (z siedzibą w Słowacji). Szkolenie pozwoliło zapoznać się uczestnikom z narzędziem jakim jest SIENA X, które umożliwia zarządzanie działaniami w sytuacji kryzysowej – zarówno w formie ćwiczeń jak i w czasie działań rzeczywistych. Przedstawione narzędzie pozwala na jednoczesną komunikację wielu podmiotów w trybie online, wdrażanie rozwiązań w celu rozwiązania sytuacji kryzysowej oraz ocenę podjętych działań przez grono ekspertów. Wysokie zaangażowanie wszystkich uczestników pozwoliło na przeprowadzenie dyskusji związanej z szeroko pojętym bezpieczeństwem na obiektach sportowych w oparciu o dotychczas stosowane rozwiązania oraz  proponowane w ramach projektu „SAFE STADIUM”.

Warsztaty stanowią jeden z ostatnich elementów projektu przed planowanymi w marcu bieżącego roku wielkoskalowymi ćwiczeniami w Łodzi, będącymi walidacją i praktycznym podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć projektu.

podkom. Adam Dembiński

 

Powrót na górę strony