Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne fajerwerki

Trzech nastolatków ze Zduńskiej Woli zostało poparzonych podczas odpalania fajerwerków. Policjanci apelują o ostrożność przy obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi.

 W noworoczne popołudnie trzech chłopców w wieku 12 i 13 lat próbowało odpalić znaleziony niewybuch fajerwerków. Małoletni, bez dorosłego opiekuna, poszli na ul. Mickiewicza i tam, na dawnym placu manewrowym, nieumiejętnie odpalili niewybuch. Fajerwerk eksplodował w ich dłoniach. Na szczęście zajście zauważył przypadkowy świadek, który udzielił chłopcom pomocy i wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Dwóch 13-latków z poparzeniami twarzy trafiło do szpitala w Łasku. Natomiast 12-tatek z raną szarpaną dłoni i oparzeniami twarzy został hospitalizowany w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Pamiętajmy:

Wybuchająca nagle petarda nie tylko może spowodować oparzenia rąk i twarzy, ale także poważne  uszkodzenie ciała, np. utratę wzroku, palców lub całej ręki. Jeśli po odpaleniu fajerwerku lub wypaleniu lontu okaże się, że nie eksplodował, nie podchodźmy, aby sprawdzić, co się stało. Nie próbujmy ponownie odpalać niewybuchów.

Powrót na górę strony