Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny skok na sklep zakończył się zarzutami

Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 40 i 50-latka, którzy włamywali się do sklepów a następnie … kradli z nich wyroby mięsne i wędliniarskie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. O ich losie zadecyduje sąd.

Śródmiejscy kryminalni pracowali nad sprawami trzech kradzieży z włamaniem do sklepów, które miały miejsce 26 i 29 stycznia 2024 roku. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego oraz policyjna dociekliwość doprowadziły mundurowych na trop podejrzewanych.
Po kilku godzinach od ostatniego przestępstwa stróże prawa pojechali na ulicę Kilińskiego, gdzie według ich ustaleń miał przebywać przestępczy duet. Ich przypuszczenia się potwierdziły.  Drzwi otworzył kompletnie zaskoczony 40-latek, zdziwienia wizytą policjantów nie krył również jego 50-letni kompan.

Sposób działania sprawców był zawsze ten sam. Pod osłoną nocy wyłamywali zamki w drzwiach wejściowych do sklepów w jednym wybili szybę i wyrwali rolety antywłamaniowe. Po wejściu do wnętrza ich łupem padały wyroby mięsne i wędliniarskie oraz pieniądze pozostawione w kasie. Łącznie straty zostały oszacowane na kwotę nie niższą niż 3500 złotych.

Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli ubrania, w których mężczyźni dokonywali przestępstw. Ponadto zabezpieczono łom, siekierę, śrubokręty oraz latarki czołowe. Podejrzani wiedząc, że prawda wyszła na jaw przyznali się do popełnionych czynów.

Czynności w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

aspirant Kamila Sowińska

 

Powrót na górę strony