Informacje

Policjanci odzyskali skradziony rower

1 lutego 2024 roku kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 54–latka, który ukradł rower na terenie miejscowości Świnice Warckie. Pojazd wartości 1000 złotych trafił już do właścicielki. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, a za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Policjanci przypominają, aby nie zostawiać rowerów bez zabezpieczenia, nawet na chwilę.

Do kradzieży pojazdu doszło 30 stycznia 2024 roku na terenie miejscowości Świnice Warckie. Sprawca, widząc przed jednym ze sklepów niezabezpieczony rower zdecydował się na jego kradzież. Właścicielka, która stratę wyceniła na tysiąc złotych, o tym przestępstwie zawiadomiła policję. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Na podstawie analizy zebranych informacji już następnego dnia śledczy wytypowali, że związek z tym przestępstwem ma 54-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Rankiem, 1 lutego 2024 roku policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, a na terenie jego posesji zabezpieczyli skradziony rower. Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat więzienia. Pojazd trafił już do prawowitego właściciela.
Policjanci przypominają, aby nie zostawiać rowerów na klatkach schodowych, przed sklepami i w miejscach ogólnodostępnych bez zabezpieczenia nawet na chwilę. Takie zachowanie jest okazją dla złodzieja.
asp. szt. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony