Informacje

O bezpieczeństwie podczas ferii

Ferie zimowe to czas wolny od nauki, okres beztroski i wyjazdów na wypoczynek. Jak co roku łódzcy policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, która bierze udział w zimowiskach i przypominają o zagrożeniach, które czyhają na nich podczas takiego wypoczynku.

Jak co roku łódzcy policjanci organizują przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo oraz spotkają się z dziećmi i młodzieżą, która bierze udział w zimowiskach.

1 lutego 2024 roku mundurowi wyszli z inicjatywą poprawy bezpieczeństwa osób pieszych. Tego dnia rozdawali mieszkańcom Łodzi elementy odblaskowe na Dworcu Fabrycznym oraz rynku Manufaktury. Akcja spotkała się z dużą aprobatą przechodniów, którzy z chęcią zatrzymywali się i rozmawiali o bezpieczeństwie z funkcjonariuszami.

Następnego dnia policjanci z Wydziału Prewencji łódzkiej komendy pojechali na spotkanie z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach. Stróże prawa przypominali jak zadbać o odpowiedni strój na zimowe szaleństwa, gdzie się bawić a jakich zabaw unikać i jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Ponadto policjant przypomniał o prawidłowym zachowaniu na drodze i konieczności używania elementów odblaskowych.

Ostrożność należy zachować również podczas „szusowania po sieci” – cyber bezpieczeństwo było kolejnym tematem spotkania. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym o zagrożeniach, które mogą być związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Wielokrotnie powtarzali jak istotna jest zasada ograniczonego zaufania, ochrona swoich danych i swojej prywatności.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, by na drogach były widoczne - bezpieczne.

Ponadto funkcjonariusze przypomnieli o konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.  Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych!

aspirant Kamila Sowińska

  • Policjant podczas prelekcji z dziećmi.
  • Policjanci wręczają odblaski osobom przebywającym na dworcu fabrycznym.
  • Policjantka wręcza odblask dziecku.
  • Policjanci z mieszkańcami Łodzi na wspólnym zdjęciu.
  • Policjantka trzyma odblask obok stoją dzieci.
  • Policjantka i dziećmi z założonymi maskami. Wszyscy trzymają odblaski.
Powrót na górę strony