Informacje

Śmiertelny wypadek w miejscowości Grudna

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Grudna w gminie Szczerców. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła pasażerka busa, a jego kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

7 lutego 2024 roku około godziny 7:30 dyżurny bełchatowskiej jednostki został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Grudna, w gminie Szczerców. Ze wstępnych ustaleń, policjantów pracujących na miejscu, wynika że kierujący samochodem dostawczym marki bus iveco, 45-letni mężczyzna, jadąc od strony Widawy, nie zastosował się do znaku stop. Nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z jadącym od strony Bełchatowa pojazdem ciężarowym marki renault. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 73-letnia kobieta, pasażerka busa. Kierowca tego pojazdu został przetransportowany śmigłowcem do łódzkiego szpitala, gdzie niestety pomimo wysiłków lekarzy, zmarł. Kierujący pojazdem ciężarowym, 49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kozienickiego był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości oraz stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania, na drodze wykażmy się rozwagą i rozsądkiem.

mł. asp. Marta Płomińska

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Po lewej stronie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, po prawej przewrócona na bok ciężarówka.
  • Policjanci i strażacy na miejscu zdarzenia drogowego. Przewrócony na bok pojazd marki bus.
Powrót na górę strony