Informacje

Dzielnicowi pomogli bezdomnemu

Choć mrozy zelżały, poddębiccy policjanci nadal zwracają baczną uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Podczas jednej z takich kontroli dzielnicowi zauważyli, że w zaparkowanym samochodzie śpi mężczyzna. Funkcjonariusze zainteresowali się nim i nie zostawili samego. Okazało się, że niezbędna była interwencja medyków.

W środę, 7 lutego 2024 roku, tuż przed godziną 8:00 dzielnicowi patrolowali rejon służbowy. Na jednej z ulic, w zaparkowanym aucie zauważyli śpiącego mężczyznę. Policjanci natychmiast zainteresowali się jego losem. Niezwłocznie go obudzili i zapytali się, czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że jest osobą bezdomną, a w pojeździe śpi już drugą noc.
Chwilę później 43- latek źle się poczuł, zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Medycy przewieźli mężczyznę na oddział szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Potwierdziło to, że decyzja policjantów o działaniu, była jak najbardziej trafna.
Przypominamy, że choć obecnie mrozy są mniejsze, to wciąż aktualny pozostaje apel, aby nie bagatelizować żadnej sytuacji. Jeśli widzimy bezdomnego człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

  • Napis Policja na belce radiowozu.
Powrót na górę strony