Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaśnięcie przyczyną kolizji drogowej

Policjanci ukarali mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej kierującego ciężarowym volvo, który zasnął za kierownicą, uderzył w seata, ogrodzenie a staczając się uszkodził dwa zaparkowane samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność!

12 lutego 2024 roku o godzinie 16.00 na skrzyżowaniu ulicy Zamkowa Wola z Jerozolimską doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego jadąc ciężarowym volvo najprawdopodobniej na skutek zmęczenia zasnął za kierownicą, wjechał na skrzyżowanie uderzając w prawidłowo jadącego seata, po czym uderzył w ogrodzenie posesji, a staczając się uszkodził dwa zaparkowane auta. Kierujący był trzeźwy. Test wykonany przez policjantów na zawartość narkotyków w organizmie 39-latka, był negatywny. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a z pojazdu został zatrzymany dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, o zdjęcie nogi z gazu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że zmęczenie kierowcy może być szczególnie niebezpieczne. Ważne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi, ale także stan zdrowia i samopoczucie kierowcy, które mają istotny wpływ na jego zachowanie na drodze.
aspirant Agata Krawczyk

 

  • Ciężarówka a za nią radiowozy z włączonymi światłami błyskowymi.

Film lv_0_20240213093805.mp4

Pobierz plik lv_0_20240213093805.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.22 MB)

Nagranie audio audiodeskrycja filmu.m4a

Pobierz plik audiodeskrycja filmu.m4a (format mp3 - rozmiar 220.69 KB)

Powrót na górę strony