Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany motorowerzysta z dożywotnim zakazem sądowym

Mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem w Lututowie, a w przeszłości był już karany za to przestępstwo. Jak się okazało 58-latek na swoim sumieniu miał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozić mu może 5 lat więzienia.

Wczoraj 14 lutego policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolując miejscowość Lututów na ulicy Piaski przed godziną 18:00 zauważyli kierującego motorowerem, którego styl jazdy wzbudził podejrzenie mundurowych. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Już podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości 58-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Lututów odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za kierowanie na „ podwójnym gazie”. Podczas dalszej kontroli okazało się również, że motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych, oraz był niedopuszczony do ruchu. Mężczyzna oprócz popełnionych przestępstw nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, a także musi się liczyć z karą finansową za brak OC pojazdu.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że od 14 marca 2024 roku w życie wejdą przepisy o konfiskacie pojazdów.

Przypominamy!

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

aspirant. Piotr Siemicki

Powrót na górę strony