Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajcie na drogach! Trzy potrącenia jednego poranka

W środę, 14 lutego 2024 roku na terenie miasta i powiatu, w godzinach porannych doszło do 3 potrąceń. W jednym przypadku osobą poszkodowaną była rowerzystka, w dwóch przypadkach byli to piesi. Pamiętajmy aby poruszając się pojazdem zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

O pierwszym zdarzeniu dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie po godzinie 7:30. Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Wyzwolenia, doszło do potrącenia pieszego. Dyżurny od razu w to miejsce skierował policyjny patrol. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa, prawidłowo przechodzącemu przez przejście dla pieszych 16-latkowi. W wyniku poniesionych obrażeń został on przewieziony do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło w Biskupiej Woli, gminie Czarnocin. Tam kierujący renault w wyniku nieprawidłowego manewru omijania potrącił kierującą rowerem. 43-latka w wyniku poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce na stacji paliw przy alei Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Tam natomiast w wyniku niezachowania należytej ostrożności 40-latka jadąc chevroletem doprowadziła do potrącenia 73-letniego piotrkowianina. Mężczyzna również trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby zachowali szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdami, pamiętając, że piesi czy rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w przypadku zdarzenia drogowego z pojazdem, mają o wiele mniej szans. Zachowujmy ostrożność, jednocześnie kierując się dewizą, że dla wszystkich jest miejsce na drodze.

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • Policjant podczas działań na miejscu potrącenia rowerzystki.
  • Urządzenie do wykonywania pomiarów podczas obsługi wypadków drogowych, w tle widoczny radiowóz i pojazd biorący udział w zdarzeniu.
Powrót na górę strony