Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Derby Łodzi pod czujnym okiem policjantów

Łódzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Poznaniu i Radomiu zabezpieczali w niedzielę 70-te piłkarskie derby Łodzi. Połączonymi siłami policyjnymi dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Wojciech Malarczyk. Podczas spotkania rozgrywanego na stadionie przy alei Unii Lubelskiej ŁKS Łódź podjął lokalnego rywala - Widzew Łódź.

18 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie imienia Władysława Króla w Łodzi odbyło się derbowe spotkanie piłkarskich drużyn ŁKS-u Łódź i Widzewa Łódź. Łódzcy policjanci dzięki doświadczeniom związanym z zabezpieczaniem wcześniejszych spotkań tych drużyn wiedzieli, że stoją przed trudnym wyzwaniem. Mecz poprzedził przemarsz kibiców drużyny gości na stadion, gdzie miały się odbyć zawody. Stwarzało to konieczność zapewnienia przez funkcjonariuszy odpowiedniej organizacji ruchu na trasie pochodu. Jednak najważniejszym zadaniem związanym z  zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Łodzi było niedopuszczenie do konfrontacji zantagonizowanych grup kibiców.

Nad bezpiecznym przebiegiem meczu czuwały służby ochrony organizatora oraz policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Poznaniu i Radomiu. Wsparciem dla działań policjantów były patrole konne policji i Straży Miejskiej w Łodzi jak również policyjni przewodnicy psów służbowych oraz policyjny helikopter i dron. Bezpieczeństwa na drogach prowadzących na stadion strzegli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Siłami policyjnymi dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Wojciech Malarczyk

Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa, nie odnotowano poważniejszych prób naruszenia obowiązujących przepisów. Stróże prawa rozlokowani na terenie Łodzi, dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i respektowanie prawa.

W trakcie trwania meczu odpalone zostały materiały pirotechniczne. Obecnie łódzcy policjanci ustalają osoby odpowiedzialne za te incydenty. Stróże prawa zatrzymali również dwóch, ujętych przez ochronę, kibiców gospodarzy, którzy złamali przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Po zakończeniu zawodów policjanci nadzorowali rozejście się kibiców obu drużyn i do późnych godzin nocnych kontrolowali stan bezpieczeństwa na terenie miasta.

Sierż szt Maksymilian Jasiak

 • Policjanci przed stadionem Widzewa Łódź oczekujący na rozpoczęcie się pochodu kibiców.
 • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Oddziału Prewencji Policji w trakcie zabezpieczenia.
 • Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zabezpieczają skrzyżowanie w trakcie przemarszu kibiców.
 • Policjanci zabezpieczają przemarsz kibiców Widzewa Łódź na mecz derbowy.
 • Policjanci zabezpieczają przemarsz kibiców Widzewa Łódź na stadion przy Alei Unii Lubelskiej.
 • Policyjni przewodnicy psów wraz z czworonożnymi funkcjonariuszami przed meczem.
 • Policjanci zabezpieczają przemarsz kibiców, na czele Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Wojciech Malarczyk.
 • Policjanci na koniach oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
 • Policjanci Ruchu Drogowego łódzkiej komendy w trakcie zabezpieczenia przemarszu kibiców.
 • Policyjne radiowozy pod stadionem imienia Władysława Króla w Łodzi.
 • Piłkarze i kibice w trakcie meczu.
 • Policjanci w zabezpieczają autobusy komunikacji miejskiej z kibicami gości po meczu.
Powrót na górę strony