Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w czasie wolnym od służbowych obowiązków zatrzymał kierującego golfem, który łamał obowiązujące przepisy.

16 lutego 2024 roku asp. Konrad Włodarczyk na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Łodzi wracał po służbie do domu. Po godzinie 23.00 przejeżdżał swoim samochodem  przez Skierniewice, kiedy na skrzyżowaniu ulic Łowickiej i Hallera musiał gwałtownie hamować, by uniknąć zderzenia z golfem, którego kierujący nie ustąpił funkcjonariuszowi pierwszeństwa przejazdu. To nie koniec łamania przepisów przez kierującego osobówką. Jechał dalej nie trzymając toru jazdy stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant pojechał za nim a widząc, że kierowca golfa ma coraz większe problemy z utrzymaniem pojazdu na jezdni podjął decyzję o udaremnieniu mu dalszej jazdy. Wyprzedził go i zatrzymał. Mężczyzna siedzący za kierownicą  zachowywał się agresywnie, a policjant wyczuwając od niego woń alkoholu wyjął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy. Kilka minut później na miejscu pojawił się patrol ruchu drogowego skierniewickiej komendy. 43-latek był silnie pobudzony, utrudniał pracę interweniującym policjantom. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Jeśli okaże się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości odpowie za przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Asp. Konrad Włodarczyk udowodnił, że zależy mu na bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego i reaguje na rażące łamanie prawa nie tylko w czasie pracy ale także poza służbą. Każdy z nas może zareagować na sytuacje stwarzające zagrożenie przez nieodpowiedzialnych kierowców. Wystarczy powiadomić służby mundurowe, dzięki czemu wyeliminowany z drogi kierowca nie doprowadzi do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Dagmara Mościńska

Powrót na górę strony