Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bełchatowskich policjantów

Ponad 60 gramów narkotyków przejęli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej policji. W sprawie zarzut dotyczący posiadania środków odurzających usłyszała 19-letnia mieszkanka gminy Zelów. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bełchatowscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu, sprawdzają każdy trop prowadzący do osób, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe. Tym razem ich ustalenia doprowadziły do 19-letniej mieszkanki gminy Zelów. Kryminalni mając podejrzenia, że młoda kobieta w miejscu swojego zamieszkania posiada narkotyki pojechali sprawdzić swoje ustalenia. W tym celu, 16 lutego w piątkowe popołudnie, złożyli jej wizytę. Podejrzewana zaskoczona nieoczekiwanym spotkaniem z nieumundurowanymi policjantami nie kryła swojego zdenerwowania kiedy funkcjonariusze zaczęli ją legitymować. Poinformowana o celu policyjnej wizyty kobieta dobrowolnie wydała słoik, w którym znajdowała się substancja psychotropowa. Dodatkowo w czasie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli również dilerkę tego narkotyku oraz wagę elektroniczną do ważenia zakazanych środków. Znaleźli i zabezpieczyli również gotówkę, która może pochodzić z narkotykowego procederu.  Łącznie kryminalni przejęli i zabezpieczyli ponad 60 gramów narkotyków. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego zatrzymana usłyszała zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Za posiadane narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz śledczy z komisariatu w Zelowie.

nadkom. Iwona Kaszewska

  • umundurowane policjantki prowadzą zatrzymaną kobietę, która na ręce trzymane tyłu ma założone kajdanki. Obok widoczny radiowóz policyjny, dalej budynki.
Powrót na górę strony