Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju, a w tle narkotykowy proceder

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 36 lat, podejrzanych o rozbój. To nie jedyne co mieli na sumieniu. Posiadali przy sobie również środki odurzające. Wnikliwa praca funkcjonariuszy doprowadziła ponadto do zatrzymania kolejnych dwóch osób, u których mężczyźni zaopatrywali się w zabronione prawem substancje. Wobec 22 i 36-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

17 lutego 2024 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w Wieluniu w okolicy garaży osiedla Bugaj. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 26-latek rozmawiając z dwoma znanymi z widzenia mężczyznami, został niespodziewanie przez nich zaatakowany. Mężczyźni popchnęli go i przytrzymali, a następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi w kwocie 2100 złotych. Cała trójka chwilę wcześniej wspólnie piła alkohol w mieszkaniu 26-latka. Po całym zdarzeniu sprawcy uciekli. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia 26-latek nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy szybko ustalili personalia sprawców. Wtedy rozpoczęło się typowanie i sprawdzanie miejsc, w których mogą aktualnie przebywać. Obaj mężczyźni w wieku 22 i 36 lat zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Przebywali w jednym z hoteli na terenie powiatu wieluńskiego Ponadto przy 22-latku policjanci podczas przeszukania znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej z kryształem oraz z suszem marihuany o łącznej wadze blisko 4 gramów. Niewielką ilość zabronionych prawem substancji posiadał również przy sobie 36-latek. Ponad 4 gramy kryształu zabezpieczono również podczas przeszukania pokoju hotelowego. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje, to pochodne mefedronu oraz marihuana. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili dodatkowo, że 22-latek udzielał zabronionych prawem substancji swoim znajomym. Na tym funkcjonariusze nie poprzestali, podczas prowadzonych czynności wyszło również na jaw, u kogo obaj zatrzymani zaopatrywali się w środki odurzające. Okazali się nimi być 47- letnia wielunianka oraz jej 23-letni syn. Następnego dnia podczas przeszukania w ich miejscu zamieszkania zabezpieczono łącznie 18 gramów kryształu oraz dwie wagi elektroniczne. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.
22 i 36-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszeli już zarzuty rozboju, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Oboje odpowiedzą również za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał również zarzuty udzielania zabronionych prawem substancji. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 22 i 36-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy. Z kolei 47- latka wraz z synem w prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, ich sprzedaży oraz posiadania urządzeń służących do niedozwolonego ich przetwarzania lub przerobu. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Grela

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do drzwi wyjściowych w budynku komendy.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego po korytarzu w budynku komendy.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego po korytarzu w budynku komendy.
  • Zabezpieczone środki odurzające, telefony, pieniądze podczas przeszukania.
Powrót na górę strony