Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

post. Roksana Wiśniewska świetuje dziś 5 urodziny, a sierż. sztab. Paweł Wojciechowski - 9! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich urodzonych 29 lutego!

Urodzeni 29 lutego, obchodzą urodziny co 4 lata. Powodem tego jest fakt, że luty ma ,,znikający” dzień. Nie pozwól by zniknęła Ci szansa na ciekawy zawód, złóż dokumenty - zostań policjantem!

Aby wyrównać różnicę roku kalendarzowego i zwrotnikowego, co cztery lata w jednym z miesięcy jest więcej dni. Niewątpliwie to wielkie wyróżnienie urodzić się właśnie 29 lutego. Szczęściarze, którzy przyszli na świat tego dnia świętują osiemnastkę, kiedy inni mają na karku 70 lat. Wśród nich są także policjanci. Dzisiaj składamy życzenia solenizantom, bo następna okazja dopiero za 4 lata!

100 lat życzymy sierż. sztab. Pawłowi Wojciechowskiemu i post. Roksanie Wiśniewskiej, którzy urodzili się 29  lutego. Zgodnie z kalendarzem lat przestępnych Paweł obchodzi dzisiaj swoje 9 urodziny a Roksana dopiero 5 . Paweł ma za sobą 8 lat służby. Realizuje się jako dzielnicowy II Rewiru Dzielnicowych VI KP Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Od zawsze chciał być policjantem. Poszedł w ślady swojego taty, który w szeregach kujawsko-pomorskiej policji służył 35 lat. Podnosił swoje kwalifikacje najpierw kończąc studia na kierunku Bezpieczeństwa Narodowego, jest także grafikiem komputerowym, absolwentem kierunku Europeistyki Politechniki Łódzkiej i kierunku Ochrony Informacji Niejawnych Społecznej Akademii Nauk. Swoją wiedzę wykorzystuje w codziennej służbie by jak najlepiej rozwiązywać problemy mieszkańców swojego rewiru jako dzielnicowy. Roksana wstąpiła w policyjne szeregi spełniając marzenie z dzieciństwa. Nie dziwi nas, że wybrała klasę policyjną mundurowego liceum, po ukończeniu którego złożyła dokumenty, przeszła proces rekrutacji i została policjantką. Pełni służbę w wydziale ruchu drogowego. Rok służby już pokazał, że spełniają się jej marzenia i to jest zawód, w którym chciała się spełniać.W garnizonie łódzkim mamy 4 policjantów urodzonych 29 lutego.

Pawła zapytaliśmy co czeka na tych, którzy wybiorą zawód policjanta. Oprócz satysfakcji z pracy, wynagrodzenia, możecie liczyć także na korzystne warunki socjalne. Paweł, Roksana i każdy kto stanie na zawodowej drodze w policyjnym mundurze może liczyć na stabilne zatrudnienie, prawa emerytalne po przepracowaniu 25 lat, 13 pensję, równoważnik za umundurowanie tzw. "mundurówkę”, zasiłek na zagospodarowanie przysługujący w związku z mianowaniem na policjanta w służbie stałej w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego czyli tzw. czternastkę, coroczny płatny urlop wypoczynkowy, coroczne dofinansowanie do wypoczynku, płatne nadgodziny. Paweł wymieniał dalej, co przysługuje policjantowi: zwrot kosztów za dojazdy, za brak lokalu mieszkalnego, za remont.

Zgodnie z Rozdziałem VI Ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990r. policjant otrzymuje awans. Ma także możliwość podjęcia studiów w Akademii Policyjnej w Szczytnie, na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwa wewnętrznego, kryminologii, zarządzaniu, informatyce. Policjant adekwatnie do swoich zainteresowań, może wybierać spośród 100 różnego rodzaju kursów specjalistycznych, językowych, uzyskać nowe uprawnienia i kwalifikacje na przykład tytuł ratownika, stermotorzysty, instruktora taktyk technik interwencji, prawo jazdy kat. D, obsługi dronów i wiele innych.

Jeśli marzysz o zawodzie policjanta, wiek nie jest kryterium doborowym.

Zapraszamy do złożenia dokumentów. Wszystkim, którzy obchodzą dzisiaj urodziny życzymy 100 lat a sierż.sztab. Pawłowi Wojciechowskiemu i post. Roksanie Wiśniewskiej dodatkowo dalszego rozwoju w policyjnej karierze.

Dagmara Mościńska

 

 

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_026_sd.m4a

Pobierz plik Glos_026_sd.m4a (format mp3 - rozmiar 472.27 KB)

Powrót na górę strony