Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą

Dzięki profesjonalnemu działaniu łódzkich policjantów, uratowano mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Bałuccy funkcjonariusze wykazali się zdecydowanym, szybkim i co najważniejsze skutecznym działaniem. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów - jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

4 marca 2024 roku przed godziną 3:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego II Komisariatu łódzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym, który miał myśli samobójcze i wyszedł z domu. Zgłaszającą była zatroskana matka, która dokładnie opisała syna.

Mundurowi z bałuckiego komisariatu niezwłocznie pojechali w rejon osiedla Teofilów i rozpoczęli poszukiwania, wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda chwila.

W pewnym momencie, na jednym z remontowanych zieleńców, stróże prawa zauważyli opisanego przez zgłaszającą 39-latka. Gdy mężczyzna zauważył radiowóz chciał uciekać. Jednak gdy policjanci zaczęli z nim rozmawiać zareagował na spokojne i rzeczowe polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Opisał im swoją sytuację i trapiące go problemy, które pogarszały jego stan psychiczny i prawie pchnęły go ku ostateczności. Mundurowi z empatią wysłuchali mężczyznę i wezwali na miejsce karetkę pogotowia w celu udzielenia mu fachowej pomocy medycznej.

Pamiętajmy!

Jeśli ktoś zwierza się nam, że ma myśli samobójcze - reagujmy. Nie lekceważmy takich zachowań. Okazana takiej osobie troska, zainteresowanie i wsparcie mogą uratować jej życie. Najlepiej w takiej sytuacji nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Na terenie całego kraju można również dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę), czy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

sierż szt Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony