Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czworonożny funkcjonariusz zasilił szeregi łódzkiej Policji

Potrafią wskazać drogę ucieczki lub miejsce ukrycia przestępców. Wraz z przewodnikami patrolują ulice, dbają o porządek publiczny i bezpieczeństwo na imprezach masowych, a kiedy trzeba potrafią obezwładnić nawet najgroźniejszego napastnika. Takie są łódzkie psy służbowe. Do czworonożnych funkcjonariuszy dołączył Semafor, który jest specjalistą w tropieniu przestępców.

Zakup Semafora został sfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi. Czworonożny funkcjonariusz przeznaczony jest do pełnienia służby patrolowej na terenie aglomeracji łódzkiej, a do jego podstawowych zdań należy uczestniczenie w działaniach prewencyjnych związanych z zabezpieczaniem meczów piłkarskich i innych imprez masowych, a także tropienie oraz ściganie sprawców przestępstw.

Przewodniczką Semafora - dwuletniego owczarka niemieckiego, jest posterunkowy Aleksandra Wilk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Aby zostać przewodnikiem psa służbowego policjantka musiała ukończyć specjalistyczny i wymagający kurs zakończony egzaminem. Podczas takiego szkolenia przewodnik uczy się podstawowych zasad współpracy z czworonożnym funkcjonariuszem oraz poznaje zwyczaje swojego pupila.

Policyjnemu duetowi życzymy samych sukcesów i owocnej służby w szeregach łódzkiej Policji!

aspirant Kamila Sowińska

  • Pies policyjny Semafor.
Powrót na górę strony