Informacje

Pamiętamy! 17. rocznica tragedii w Zakładzie Karnym w Sieradzu

Minęło 17 lat od tragedii, która 26 marca 2007 roku rozegrała się pod bramą sieradzkiego zakładu karnego. Trzech policjantów służąc ojczyźnie, zginęło od kul wysłanych przez strażnika więziennego.

Asp. Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza pojechali do Zakładu Karnego w Sieradzu po osadzonego tam aresztanta. Nic nie wskazywało na to, że już nigdy nie wrócą ze służby. Podczas konwoju, zanim zdołali opuścić teren placówki, zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, natomiast trzeci zmarł w szpitalu. Policja straciła wspaniałych funkcjonariuszy – a my wszyscy oddanych kolegów.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Mariusz Krzystyniak na Starym Cmentarzu w Łodzi  złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski  w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy - uczcił pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie złożył kwiaty, zapalił znicz i oddał hołd zmarłemu.
Cześć ich pamięci!

  • Groby poległych funkcjonariuszy.
  • Komendant Wojewódzki Policji Łodzi oddaję hołd poległym policjantom.
  • Komendant Wojewódzki Policji Łodzi oddaję hołd poległym policjantom.
  • inspektor Jarosław Tokarski Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach składa kwiaty na grobie policjanta, który zginął17 lat temu na służbie.
  • Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach oddaje hołd przy grobie policjanta, który 17 lat temu zginął podczas wykonywania słuzbowych obowiązków.
Powrót na górę strony