Informacje

Zdążyli w ostatniej chwili

Policjanci Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego wiedzieli, że po otrzymaniu tego zgłoszenia, liczy się każda sekunda. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który siedział na torowisku, na którym odbywał się ruch pociągów. Dzięki zgłoszeniu od dyżurnej nastawni oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy życiu mężczyzny już nic nie grozi.

25 marca 2024 roku około godziny 11:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Michałowskiej, na torowisku siedzi mężczyzna. Zgłoszenie wpłynęło od dyżurnej nastawni. Wynikało z niego, że w tym miejscu odbywa się ruch pociągów. Dyżurny od razu w to miejsce skierował policyjny patrol. Starszy sierżant Jakub Kuśmierski i posterunkowa Marta Grzejdziak wiedzieli, że w tym przypadku liczy się każda sekunda. Po przyjeździe na miejsce zauważyli mężczyznę, który miał problem z poruszaniem. Od razu do niego podbiegli i przenieśli w bezpieczne miejsce. Dzięki bardzo szybkiej reakcji, uratowali życie mężczyzny, bo chwilę później po torowisku przejechał pociąg. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć co było przyczyną tego, że usiadł na torowisku. Policjanci od razu wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a mężczyzna trafił bezpiecznie pod opiekę medyków.

Apelujemy. Każdy z nas może mieć słabsze chwilę w życiu. Pamiętajmy jak bardzo ważne jest poprosić o pomoc i absolutnie nie wstydźmy się tego. Nie ukrywajmy negatywnych myśli przed naszymi najbliższymi. Na terenie miasta działa wiele instytucji do których możemy się zwrócić podczas naszych trudnych chwil, są to min. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.

asp. sztab. Izabela Gajewska

Powrót na górę strony