Informacje

Kolejny ,,pirat drogowy" musi liczyć się z konsekwencjami

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, nałożono na niego 15 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Policjanci apelują o zachowanie na drodze zdrowego rozsądku.

W poniedziałek 25 marca 2024 roku, kilka minut po godzinie 12:00, funkcjonariusze tomaszowskiej drogówki na terenie Ujazdu zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena , którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 127km/h. 24-letni kierujący za przekroczenie dozwolonej prędkości o 77 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto kierowcy trafiło 15 punktów karnych. W związku z tym, że do przekroczenia dozwolonej prędkość i to znacznie powyżej 50 km/h doszło na obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy!

Każdy, kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

W polskim prawie "recydywa" wystąpi wtedy, gdy kierowca po raz drugi w ciągu 2 lat popełni wykroczenie drogowe z tej samej grupy. Jeżeli tak się stanie, wysokość mandatu wzrośnie dwukrotnie. Poniżej przykłady dotyczące przekroczenia prędkości: 

· 31-40 km/h – pierwszy raz: MKK 800 złotych; recydywa: 1600 złotych;

· 41-50 km/h – pierwszy raz: MKK 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;

· 51-60 km/h – pierwszy raz: MKK 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;

 

asp.sztab. Aleksandra Cieślak 
 

Powrót na górę strony