Informacje

Internetowy oszust w rękach policji

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy zatrzymali oszusta internetowego, który na jednym z portali społecznościowym zamieszczał fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży książek. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

13 marca 2024 roku do policjantów z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że została oszukana przez internetowego sprzedawcę. Poszkodowana opisała metody działania mężczyzny, który w prywatnych wiadomościach, na jednym z portali społecznościowych, proponował sprzedaż książek o specjalistycznej tematyce. Książka miała trafić do paczkomatu po wcześniejszej zapłacie metodą Blik. Jak się okazało towar nigdy nie został wysłany.

Dzięki zaangażowaniu, analizie zebranego materiału dowodowego, wytrwałej i skrupulatnej pracy śledczy ustalili dane mężczyzny.

Już po kilku dniach łódzcy policjanci zapukali do jego mieszkania w Gdańsku. 28-latek był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Widzewscy policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, którym posługiwał się zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów oszustwa internetowego za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji łódzkiej komendy, którzy ustalają inne osoby poszkodowane przez zatrzymanego 28-latka.

sierż szt Maksymilian Jasiak

  • Policjanci trzymają zatrzymanego, który ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjanci trzymają zatrzymanego, który ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjanci pomagają zatrzymanemu mężczyźnie wsiąść do radiowozu.
Powrót na górę strony