Informacje

Sprawca rozboju najbliższe miesiące spędzi za kratkami

Łódzcy policjanci zatrzymali notowanego wcześniej 27-latka, który dokonał rozboju na 19-letnim mieszkańcu Łodzi. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście został tymczasowo aresztowany.

27 marca 2024 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego śródmiejskiego komisariatu zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło cztery dni wcześniej w Łodzi. W okolicy bazyliki archikatedralnej zaatakowany został mężczyzna, który wracał z odbywającej się w pobliskiej hali konferencji. W pewnym momencie 19-latek zauważył dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zaczepili go i spytali, czy nie pożyczy im pieniędzy. Kiedy nastolatek stwierdził, że nie nosi przy sobie gotówki agresorzy nie uwierzyli i zaatakowali go. Chłopak zaczął uciekać ale w pewnym momencie jeden z  napastników dogonił go i chwycił za kurtkę. Obaj mężczyźni upadli na jezdnię. Doszło do szamotaniny. Napastnik który podniósł się szybciej zabrał leżące na ulicy bezprzewodowe słuchawki i uciekł. 19-latek wezwał policję i opisał mundurowym całą sytuację.

Kryminalni śródmiejskiego komisariatu, którzy zajęli się tą sprawą, skrupulatnie sprawdzili wszystkie zabezpieczone ślady i analizowali dowody, szczególnie zapis z monitoringu. Dzięki temu ustalili kto był agresorem. Okazał się nim znany policjantom i notowany wcześniej 27-latek.

Już cztery dni później stróże prawa zatrzymali mężczyznę przed kamienicą w której mieszkał. Był on zaskoczony obecnością policjantów. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuraty Rejonowej Łódź – Śródmieście, prowadzą śledczy z Pierwszego Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony