Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na „kuligu” w Walichnowach

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia , do którego doszło 8 stycznia 2016roku przed godziną 16.00 w Walichnowach w powiecie wieruszowskim. Pseudo kulig zakończył się w szpitalu. Apelujemy o szczególną ostrożność podczas zimowych zabaw.

 Według wstępnych ustaleń, kierujący quadem 32 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, ciągnął  za swoim pojazdem siedzącego na worku wypełnionym słomą 33 – letniego mieszkańca gminy Sokolniki. W trakcie jazdy na ulicy  Słonecznej podróżujący na worku mężczyzna ,na oblodzonym i zaśnieżonym łuku drogi ,zjechał do przydrożnego rowu i uderzył głową  w zamarzniętą skarpę. W wyniku odniesionych obrażeń stracił przytomnośc i został hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący quadem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Od poszkodowanego pobrano krew do badań. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

W trosce o bezpieczeństwo w okresie zimowym policja apeluje :
 
Nigdy nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracajmy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy.
Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamykami. Nie  celujmy w twarz drugiej osoby, w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z dekalogiem narciarskim, opracowanym przez GOPR
Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig lub wyznaczenie nieodpowiedniej trasy przejazdu kuligu może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższej drogi  hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowe. /wyk. D.P/
 

  • miejsce wypadku podczas "kuligu"
  • miejsce wypadku podczas "kuligu"
  • miejsce wypadku podczas "kuligu"
  • miejsce wypadku podczas "kuligu"
  • miejsce wypadku podczas "kuligu"
Powrót na górę strony