Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! 12 kwietnia 2024 roku utrudnienia z powodu protestu rolników

12 kwietnia 2024 roku, to kolejny dzień protestów rolników. Policjanci w województwie łódzkim dbają o bezpieczeństwo uczestników tych zgromadzeń. Informacje dotyczące utrudnień w ruchu i objazdów będą aktualizowane na bieżąco. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów.

W związku z utrudnieniami apelujemy do wszystkich podróżujących o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności.
Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc gdzie odbywać się będą protesty:

Miasto Łódź - Protesty odbędą się w godzinach 10:00 – 17:00. W ramach akcji zablokowane będą skrzyżowania: Drogi Krajowej 72 w Nowosolnej, ulicy Strykowskiej i Inflanckiej, ulicy Aleksandrowskiej i Szczecińskiej oraz wjazdy i zjazdy z S-14 na ulicy Maratońskiej.

Objazdy:

Nowosolna

 • Możliwy objazd drogą techniczną na wysokości ulicy Brzezińskiej 334 do Pasażu Natolińskiego w kierunku miejscowości Janów, na skrzyżowaniu z ulicą Byszewską jazda na wprost lub w prawo. Na wprost kierunek Janów, Grabina, Bukowiec, Kalonka (możliwy dojazd również do ulicy Jana i Cecylii, a następnie do ulicy Strykowskiej), do ulicy Kopanka, Marmurowa i w ulicę Brzezińską.
 • Możliwy objazd od ulicy Brzezińskiej przez ulicę Margaretek, Jugosłowiańską do Pomorskiej lub ulicą Margaretek, Peoniową do ulicy Pomorskiej.

Strykowska

 • Możliwy objazd ulicą Okólną do ulicy Łagiewnickiej lub do Ronda Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego.
 • Możliwy objazd ulicą Rogowską do ulicy Wycieczkowej następnie skręt w lewo do ulicy Warszawskiej.
 • Możliwy objazd ulicą Łupkową do ulicy Wycieczkowej następnie na wprost w ulicę Warszawską.

Szczecińska

 • Możliwy objazd od ulicy Aleksandrowskiej ulicą Tatarczaną, Plonową do ulicy Szczecińskiej.
 • Od ulicy Szczecińskiej ulicą Rojną do Rydzowej wyjazd na ulicę Aleksandrowską,
 • Od Szczecińskiej do ulicy Wersalskiej, Szparagową do ulicy Aleksandrowskiej.
 • Od Szczecińskiej Warzywną, Kujawską, Lechicką do ulicy Aleksandrowskiej.

S-14

 • Objazd od ulicy Maratońskiej do DW 710 ulicą Golfową, Nowy Józefów, Gillette, Innowacyjną i Kościelną.
 • Objazd ulicą Sanitariuszek w kierunku miasta Konstantynów Łódzki i w kierunku ulicy Łaskowice.

Powiat zgierski - Protest rozpocznie się od godziny 10.00 i potrwa do godziny 17.00. Na miejsce protestu wybrano skrzyżowanie dróg DW-91 i DW-702, skrzyżowanie ulic A. Krajowej i Piątkowskiej w formie stacjonarnej. W związku z tymi utrudnieniami wyznaczono objazdy dla pojazdów osobowych i ciężarowych.
Objazdy:

 •  z kierunku miejscowości Ozorków do miejscowości Łódź: ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany z DW-91 w ulicę Gałczyńskiego, a następnie do DW-71 (ul. Aleksandrowska) a dalej kierunek Łódź do S-14. Pojazdy osobowe będą kierowane w ulicę Gałczyńskiego i Musierowicza.
 • od strony miejscowości Piątek do miejscowości Łódź drogą nr 702: pojazdy ciężarowe zostaną skierowane z DW-702 w ul. Musierowicza dalej ul. Gałczyńskiego do DW-71 (ul. Aleksandrowska) a dalej S-14 kierunek Łódź S-14. Pojazdy osobowe będą miały dojazd w lewo do ul. Piłsudskiego.
 • od miejscowości Łódź drogą nr 91 w kierunku miejscowości Ozorków: ruch pojazdów ciężarowych skierowany z DK-91 będzie w ul. Śmiechowskiego do ronda, a następnie ul. A. Struga przez Boruta Park, do DW-71. Dojazd do S-14. Pojazdy osobowe kierowane będą w DW-71 ul. 1 Maja i Piłsudskiego lub mogą korzystać z dróg lokalnych.
 • od miejscowości Łódź jadąc drogą nr 91 w kierunku miejscowości Piątek: ruch pojazdów ciężarowych skierowany z DK-91 będzie w ul. Śmiechowskiego do ronda, a następnie ul. A. Struga przez Boruta Park, do DW-71. Dojazd do S-14. Pojazdy osobowe kierowane będą w DW-71 ul. 1 Maja i Piłsudskiego lub mogą korzystać z dróg lokalnych.

Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kierujących i protestujących. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów. W dniu wydarzenia należy zaplanować alternatywne drogi dojazdu do wyznaczonego celu. Zalecamy także korzystanie z aplikacji wskazujących natężenie ruchu.

podkom. Adam Dembiński

 

Powrót na górę strony