Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 37 lat związanych z narkotykowym procederem. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu, ponieważ miał do odbycia zaległą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 48-latka mundurowi zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 48-latka na trzy miesiące.

Wieluńscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców gminy Skomlin może posiadać środki odurzające. Ponadto typowany mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 8 kwietnia 20224 roku funkcjonariusze weryfikując wcześniejsze ustalenia w miejscu zamieszkania zastali typowanego 48-latka oraz jego 37- letniego znajomego. Obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo. Policjanci podczas rozmowy z nimi zwrócili uwagę na opakowanie po papierosach, w którym w woreczku foliowym był biały proszek. Mundurowi nabrali podejrzeń, że 48-latek może posiadać zabronione prawem środki. Ich podejrzenie potwierdziły się, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz samochodu należącego do 48-latka mundurowi zabezpieczyli zapakowany w różne pojemniki plastikowe biały proszek o łącznej wadze ponad 160 gramów. Niewielkie ilości białego proszku zostały również zabezpieczone w aucie 37-laka. Wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że były to substancje należące do grupy metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Kolejno zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie 48-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz ich udzielenia swojemu znajomemu. Z kolei jego 37-letni kolega odpowie za posiadanie zabronionych prawem substancji. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 48-latka na trzy miesiące.
Za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Grela

  • Policjantka prowadzi zatrzymanego po korytarzu w budynku komendy.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego po korytarzu w budynku komendy.
  • Zabezpieczone przez policjantów substancje psychotropowe w plastikowych pojemnikach i woreczkach oraz telefony, pieniądze.
Powrót na górę strony