Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w klasach mundurowych

Policjanci Wydziału Prewencji łódzkiej komendy odwiedzili klasy mundurowe z XLII Liceum Ogólnokształcącego na ulicy Stawowej w Łodzi. Mundurowi przekazywali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, opowiadali jak wygląda służba w policji oraz przybliżyli proces rekrutacji.

11 kwietnia 2024 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi po raz kolejny zagościli w XLII Liceum Ogólnokształcącym. W spotkaniu brała udział młodzież z klas mundurowych.

Stróże prawa rozmawiali z uczniami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym cyberzagrożeń oraz zagrożeń terrorystycznych. Mundurowi omówili również zadania poszczególnych wydziałów w policji oraz przybliżyli słuchaczom jak wygląda proces rekrutacji do służby.

Szczególną atrakcją był pokaz umiejętności policyjnego psa - Skutera, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Czworonożny funkcjonariusz jest specjalistą od wykonywania działań minersko – pirotechnicznych związanych z rozpoznaniem i neutralizacją materiałów i urządzeń wybuchowych oraz przeszukiwaniem pomieszczeń pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzież aktywnie uczestniczyła w nim zadając mundurowym pytania i z ogromnym zaciekawieniem przyglądała się pokazowi umiejętności czworonożnego funkcjonariusza.

Chcesz zostać łódzkim policjantem? Informujemy, że w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 18:00 w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia przyjmują dokumenty od osób chętnych do wstąpienia do naszej formacji.

Przypominamy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Szczegóły dotyczące rekrutacji tutaj.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

 

  • Młodzież z klasy mundurowej w XLII Liceum ogólnokształcącego oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej policji w Łodzi podczas spotkania.
  • Policjanci oraz pies służbowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podczas spotkania z młodzieżą.
  • Młodzież z klasy mundurowej słucha policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
  • Przewodnik psa służbowego tłumaczy młodzieży jak wygląda praca czworonożnego funkcjonariusza.
  • Pies policyjny Skuter patrzy na swojego przewodnika.
  • Pies policyjny Skuter patrzy na swojego przewodnika.
Powrót na górę strony